عمل-لیپوماتیک-

بهترین روش حذف چربی شکم با لیپوماتیک

آنچه می خوانید...

دیگر لاغری رویا نمی باشد. امروزه یکی از دغدغه های افراد برای زیبایی، داشتن اندامی متناسب می باشد. لاغری برای افراد چاق، بسیار پر اهمیت می باشد. امروزه مشخص شده است که چربی بیش از حد در بدن باعث بسیاری از مشکلات سلامتی و بیماری هایی مانند دیابت و کبد چرب می شود، اما علاوه بر آن باعث تغییر شکل اندام های بدن می شود. این بدشکلی باعث نارضایتی افراد از ظاهر خود می شود و نارضایتی از بدن به عنوان ارتباط روانی بین چاقی شناخته می شود که با اختلالات خوردن، اعتماد به نفس ضعیف و افسردگی همراه است. روش های زیبایی مهم ترین راه حل برای اصلاح بدشکلی بدن به دلیل وجود چربی اضافی و اضافه وزن است.

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، روش های مختلفی برای لاغری وجود دارند. باید روشی انتخاب شود که بهترین تاثیر و کمترین عارضه را داشته باشد. یکی از روش های نوین لاغری، لیپوماتیک شکم می باشد. بعضی از چربی ها مقاوم به ورزش و رژیم غذایی هستند و برای برداشتن آنها، نیاز به لیپوماتیک شکم و پهلو می باشد.

بعضی از افراد، به دلیل چربی های زیاد اطراف شکم، اعتماد به نفس خود را از دست داده اند و حتی نمی توانند در جمع حضور یابند. این افراد می توانند با لیپوماتیک شکم، دوباره اعتماد به نفس خود را به دست بیاورند.

لیپوماتیک که این روزها یکی از پرکاربردترین تکنولوژیکی برجسته جراحی زیبایی است، به برداشتن بافت های چربی انباشته شده در نواحی خاصی از بدن اشاره دارد. به عبارت دیگر، فرآیند شکل دادن به بدن با از بین بردن چربی اضافی با لوله و ابزار ساکشن است. برخلاف روش لیپوساکشن کلاسیک، پزشکان برای انجام این عمل از دستگاه ارتعاشی به نام لیپوماتیک استفاده می کنند. نام این دستگاه از فناوری استفاده شده در این روش گرفته شده است. با یک جلسه لیپوماتیک می توان 3-4 کیلو بافت چربی را از بین برد. در نتیجه با این روش می‌توان از شر چربی‌های اضافی خلاص شد و ظاهری سفت‌تر داشت. این روش برای قسمت های بالای بازو، سینه، شکم، باسن، لگن، ساق پا، باسن، چانه و ناحیه گردن بدن ما قابل استفاده است. اینها مناطقی هستند که مردم بیشتر در بدنشان آشفته می شوند زیرا سرعت چربی سوزی به کندی در حال پیشرفت است.

اگر از برنامه های رژیمی که هفته به هفته تغییر می کنند یا تمرینات روزانه نتیجه ای حاصل نشد می توان از روش لیپوماتیک استفاده کرد. این عمل تقریباً در هر قسمت از بدن به خصوص قسمت هایی که در بالا به آن اشاره کردیم قابل انجام است. حذف چربی با لیپوماتیک یک روش تایید شده و قابل اعتماد FDA است. علاوه بر این، یکی از مطمئن ترین دستگاه هایی است که امکان حذف حساس و با حجم بالا چربی را در تمام نواحی بدن فراهم می کند. به گفته مراجع جراحی زیبایی، حذف ذخایر چربی و فرم دادن به بدن با لیپوماتیک بهترین روش در دنیاست. در این مقاله می خواهیم اطلاعات مناسب و کافی در مورد عمل لیپوماتیک به عنوان روش لاغری موضعی بدست آوریم. عمل‌های زیبایی مانند لیپوماتیک یا لیپوساکشن روش‌های موثری برای از بین بردن چربی‌هایی هستند که بدن را تغییر شکل می‌دهند و بسته به موقعیت و اهداف شما بهترین روش تشخیص داده می شوند.

همچنین این مقاله به برخی از سوالات متداول شما در مورد برخی از مهم ترین روش های شکل دهی بدن پاسخ می دهد و امیدواریم به شما در تصمیم گیری صحیح در مورد این جراحی به شما کمک کنیم.

عمل لیپوماتیک چیست؟

اصطلاح لیپوماتیک به معنای کاهش وزن، پرکردن و تغییر شکل نواحی خاصی از بدن با برداشتن رسوبات چربی اضافی یا انتقال آنها به نواحی مورد نظر است. برای لیپوماتیک، بسته حساسیت محل هدف و پیچیدگی و زمان عمل پزشک می تواند از بیهوشی یا بی حسی استفاده کند. طی این عمل با حرکات ارتعاشی، چربی های بدن بدون درد و خونریزی آزاد می شوند. هدف از این جراحی تغییر اندازه و شکل بدن است. در یک جلسه مقدار زیادی چربی از بدن خارج می شود و 3 تا 7 روز طول می کشد تا بهبودی حاصل شود. در طی این عمل مورد سلولیت از بین می رود، لیپوماتیک نیز بدن را تقویت می کند. توجه به این نکته ضروری است که کاهش سایز زمان زیادی می برد.

لیپوماتیک به طور کلی با تکنیک های دیگری مانند لیفت بدن، ماموپلاستی بالا، ابدومینوپلاستی یا جراحی های پلاستیکی مشابه برای نتایج طبیعی و بهتر ترکیب می شود. به عنوان مثال، مردانی که به انجام عمل لیپوماتیک علاقه دارند می توانند به طور همزمان با سایر جراحی های تناسب اندام این کار را انجام دهند.

لیپوماتیک درمان چاقی نیست زیرا فقط بر اصلاح خطوط بدن و کاهش وزن بدن به صورت موضعی تمرکز دارد. با این حال، اگر به دنبال کاهش وزن هستید، جراحی های چاقی مانند بالون، اسلیو معده و جراحی معده راه هایی برای درمان چاقی و کاهش وزن هستند.

چرا باید روش لیپوماتیک را انتخاب کنم؟

کاربردهای زیبایی شناسی روز به روز متنوع تر می شوند و کاربرد آنها بسیار آسان می شود. در حالی که داشتن ظاهری زیبا و زیبایی برای همه ضروری است، یکی از روش های پزشکی داشتن اندامی متناسب، استفاده از لیپوماتیک چربی زدایی است. اگر می خواهید با چربی های اضافی که زیبایی بدن را مختل می کند مبارزه کنید و بر آن غلبه کنید، می توانید روش حذف چربی با لیپوماتیک را انتخاب کنید.

قبل از انجام لیپوماتیک چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برای انجام این جراحی، ابتدا بیمار باید بالای 18 سال سن داشته باشد. علاوه بر این، با گذراندن معاینه پزشکی توسط پزشک، بررسی شود که آیا وی برای انجام این عمل مناسب هست یا خیر. اگر مانعی برای انجام عمل لیپوماتیک وجود نداشته باشد، بیمار انتظارات خود را به طور کامل برای پزشک توضیح می دهد. سپس پزشک با انجام محاسبات خود محاسبه می کند که چه مقدار از بافت چربی از کدام ناحیه برداشته می شود و تصمیم می گیرد که در طول اعمال چه اقداماتی را انجام دهد.

پس از به آگاهی از انتظارات زیبایی شناختی بیمار، مناطقی که لیپوماتیک در آن انجام می شود و میزان بافت چربی با ارزیابی های پزشک مشخص می شود. سپس پزشکان در مرحله برنامه ریزی نوع بیهوشی را تعیین می کنند. در مواردی که خاصیت ارتجاعی پوست کم باشد، در صورت انجام بیش از حد لیپوساکشن ممکن است افتادگی در پوست ایجاد شود. برای جلوگیری از این امر، رعایت توصیه های پزشک قبل از عمل مفید است. اگر مشکلات سلامتی مزمن دارید یا اگر احتمال دارد در نتیجه این برنامه مشکلات سلامتی را تجربه کنید، پزشک باید از قبل این موضوع را تعیین کرده و در مورد آن به شما هشدار دهد.


لیپوماتیک شکم چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک یک روش مطمئن برای کمک به کاهش سایز بدن است و در مناطقی استفاده می شوند که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهند، مانند چربی های تجمع یافته ناحیه شکم و پهلو. از این روش همچنین می توان برای از بین بردن چربی های ناحیه زیر شکم، بازوها، باسن، گونه ها، چانه، باسن، زانوها، ران ها، بازوها، کمر استفاده کرد.لیپوماتیک شکم، با هدف تخلیه و رفع چربی های اطراف شکم و پهلو انجام می گیرد. برای انجام لیپوماتیک، باید به یک متخصص مراجعه کنید. قبل از شروع آن، بررسی های لازم توسط متخصص صورت می گیرد. سپس باید ناحیه های مشخص شده را بی حس کنند. جهت بی حسی، از بی حسی های موضعی استفاده می کنند.

سپس متخصص در ناحیه های مشخص شده، سوراخ هایی ایجاد می کند. عمق سوراخ های لیپوماتیک، معمولا 2 تا 6 میلی متر می باشد. سپس لوله کانولا را( لوله ای ظریف و نازک ) از طریق سوراخ ها، وارد لایه چربی شکم می کنند. سپس با ایجاد حرکات ارتعاشی توسط کانولا، بافت های چربی اطراف شکم و پهلو را تخریب می کنند. بعد از آن، چربی های تخریب شده را به وسیله دستگاه ساکشن، از شکم و پهلو بیرون می آورند. بدین صورت افراد به هیکل دلخواه و ایده آل خود می رسند. یکی از تفاوت های این روش با سایر روش های جراحی، در این می باشد که می توان از چربی های بیرون آورده شده استفاده کرد و به نوای دیگر تزریق کرد.

راه های ارتباطی با دکتر سروش کافی

List item
List item
List item

دلایل انتخاب روش لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم، با هدف رسیدن به ظاهر دلخواه انجام می شود. دلایل انتخاب آن توسط مردم، مزایای بسیار آن می باشد. این روش نسبت به سایر روش های جراحی مانند ابدومینوپلاستی و انواع روش های جراحی پیکرتراشی و.. برتری های زیادی دارد. همچنین افراد می توانند سریع نتیجه آن را ببیند و زیاد مثل روش های دیگر پرخطر نمی باشد. همچنین بیشتر افراد توانایی انجام آن را دارند.

ویدئوهای جراحی زیبایی شکم و لیپوماتیک را در کانال آپارات دکتر سروش کافی تماشا کنید.

عملکرد دستگاه لیپوماتیک

دستگاهی که برای برداشتن بافت های چربی جمع آوری شده در نواحی خاصی از بدن استفاده می شود «دستگاه لیپوماتیک لیپوساکشن» یا «دستگاه لیپوماتیک» نامیده می شود. این دستگاه که یکی از فناوری های نوین در زمینه جراحی زیبایی می باشد دارای تاییدیه FDA می باشد. به لطف دستگاه لیپوماتیک، بافت های چربی اضافی بیماران برداشته می شود، بدن شکل می گیرد و ظاهر بسیار سفت تری ایجاد می شود. این اپلیکیشن که برای افرادی که می خواهند از شر چربی های ناحیه خلاص شوند بسیار جذاب است، نسبت به روش های لیپوساکشن و سیستم های لیزر موجود بسیار سودمندتر است.

تفاوت لیپوماتیک با روش لیپوساکشن کلاسیک چیست؟

 • کاربرد روش لیپوماتیک از جنبه های مختلف با لیپوساکشن کلاسیک متفاوت است. عمده ترین آنها را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

مهم ترین تفاوت لیپوماتیک این است که این روش با برش های 1-2 میلی متری در بافت پوست انجام می شود.

در کاربرد لیپوماتیک به لطف مکانیزم لوله نازک ارتعاشی و سیستم ساکشن دستگاه، چربی زدایی به راحتی انجام می شود.

روش لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی با آرام بخش IV یا بیهوشی عمومی انجام می شود.

لیپوماتیک به بافت های مجاور آسیب نمی رساند زیرا مستقیماً بافت های چربی را هدف قرار می دهد.

از آنجایی که برش ها فقط 1-2 میلی متر هستند، خطر عفونت و خونریزی که در لیپوساکشن کلاسیک وجود دارد به حداقل می رسد.

انجام عمل جراحی ساکشن با دستگاه لیپوماتیک که کیفیت های بسیار برتری دارد، نتایج را بسیار موفق تر و رضایت بخش تر می کند.

در لیپوساکشن لیپوماتیک می توان بافت چربی بسیار بیشتری را برداشت.

تورم و کبودی در عمل جراحی لیپوماتیک نادر و کم است.

مزایای جراحی لیپوماتیک

حذف چربی با لیپوماتیک یکی از آخرین پیشرفت های تکنولوژی در جراحی حذف چربی است و این روزها بسیار رایج شده است. ارتعاش با فرکانس بالا و امواج مادون صوت تابشی که در بافت چربی رخ می دهد، انحلال سریع و بدون آسیب ایجاد می کند. در نتیجه، بازگشت سریع تر به زندگی روزمره با لیپوماتیک است. یکی از مهم ترین فواید لیپوماتیک سفت کردن پوست و از بین بردن بافت چربی زیر آن است. این امر خطر افتادگی پوست پس از جراحی را در افرادی با کیفیت پوست پایین و مقدار چربی بالا به حداقل می رساند. مدت زمان جراحی با استفاده از لیپوماتیک بسیار کوتاه است و نتایج بسیار بهتری را ارائه می دهد.

همان طور که گفتیم لیپوماتیک شکم مزایای باور نکردنی زیادی دارد. مزایای آن عبارت اند از:

 • لیپوماتیک شکم نسبت به روش های جراحی، کمتر تهاجمی می باشد و ایمنی بیشتری دارد.
 • فوری و سریع می توانید نتیجه این روش را ببینید. با این روش خیلی سریع به هیکل مدنظر خود می رسید.
 • این روش نسبت به بقیه روش ها، خیلی کم درد می باشد.
 • این روش نیاز به بستری کردن ندارد و فورا بعد از آن، می توانید به خانه بروید.
 • یکی از مزایای قابل توجه آن، هزینه پایین و کم آن می باشد.
 • دور نقاهت لیپوماتیک شکم، بسیار کوتاه می باشد.
 • مدت زمان انجام این روش، خیلی زیاد نمی باشد.

عوارض لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم همانند سایر روش های جراحی مانند عمل ابدومینوپلاستی و …، با عوارضی همراه می باشد. رخ دادن بعضی از این عوارض، کاملا طبیعی می باشد و هیچ جای نگرانی نیست. البته عوارض این روش، بستگی به مهارت و تجربه متخصص دارد. سعی کنید برای انجام لیپوماتیک شکم، به کلینیک های معتبر مراجعه کنید. رعایت نکات لازم توسط متخصص، می تواند درصد این عوارض را خیلی پایین بیاورد. در نتیجه این عمل یک تورم و بی حسی موقت در نواحی مورد نظر ایجاد می شود که زودگذر و در مدت کوتاهی از بین می روند. روند بهبودی کوتاه‌تر از سایر فرآیندهای حذف چربی است. با این حال، روند پس از لیپوماتیک همچنان بسته به بیمار متفاوت خواهد بود.

عوارض آن عبارت اند از:

ممکن است زیباجو در طول انجام آن، درد کمی احساس کند.

ممکن است در ناحیه لیپوماتیک، آب تجمع پیدا کند.

گاهی اوقات ممکن است در اثر بی احتیاطی پزشک، زیباجو به عفونت مبتلا شود.

امکان دارد جای زخم بعد از انجام آن، باقی بماند که البته بستگی به مهارت پزشک دارد.

در صورت بی احتیاطی متخصص و یا خود فرد، امکان ابتلا به آمبولی وجود دارد.

گاهی اوقات در اثر آسیب به رگ های اطراف شکم، فرد دچار کبودی می شود.

ممکن است در ناحیه لیپوماتیک تورم و التهاب به وجود بیاید.

نتیجه نهایی لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم، یکی از روش های بسیار سریع جهت حذف چربی های اضافی شکم و پهلو می باشد. افراد بلافاصله بعد از آن می توانند به هیکل دلخواه خود برسند، اما برای مشاهده نتیجه نهایی، باید صبور باشند. ممکن است بعد از لیپوماتیک شکم، آب در آن ناحیه تجمع پیدا کند یا شکم دچار التهاب و تورم شود. برای مشاهده نتیجه نهایی، باید صبر کنید تا این عوارض هم کاملا از بین بروند. مدت زمان رفع این عوارض، بستگی به شدت عوارض ایجاد شده دارد. همچنین شما می توانید با مصرف دارو، خیلی زودتر از این عوارض رها یابید. به طور معمولی مدت زمان رفع آنها، 2 تا 6 ماه می باشد.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم، به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می شود. لذا یک سری مراقبت ها وجود دارند، که حتما باید بعد از آنها، رعایت کنید. با رعایت این نکات، خیلی سریع تر می توانید به نتایج دلخواه خود برسید و از عوارض آن، نجات یابید. مراقبت های بعد از آن عبارت اند از:

 • می توانید بعد از لیپوماتیک، از دارو های مسکن جهت رفع درد استفاده کنید. (ولی حتما با تجویز پزشک باشد.)
 • جهت جلوگیری از ابتلا شدن به عفونت، آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک را کامل مصرف کنید.
 • همچنین جهت جلوگیری از مبتلا شدن به آمبولی، متخصص می تواند یک سری دارو برای شما تجویز کند.
 • سعی کنید بعد از انجام آن، رژیم غذایی اصولی و سالم داشته باشید.
 • بعد از انجام آن، از مصرف هرگونه دارو بدون اطلاع به پزشک، خودداری کنید.
 • به مدت 1 تا 2 ماه بعد از لیپوماتیک شکم، گن مخصوص بپوشید تا از افتادگی پوست جلوگیری شود.
 • جهت تخلیه مایعات، سعی کنید از روز سوم به بعد، پیاده روی کنید و تحرک داشته باشید.
 • بعد از انجام لیپوماتیک، جهت حفظ آن، شروع به ورزش کنید و رژیم غذایی درست داشته باشید.
 • بعد از آن، سعی کنید مایعات و آب زیاد مصرف کنید.
 • جهت جلوگیری از یبوست، غذاهای پرفیبر مصرف کنید.
 • تا مدتی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی، اجتناب کنید.
 • همچنین کل توصیه های پزشک را رعایت کنید. در صورت وجود هرگونه علائم غیر طبیعی به پزشک اطلاع دهید.

نکاتی که باید بعد از عمل لیپوماتیک در نظر بگیرید

 • این فرآیند با ترمیم پوست پس از حذف چربی، همراه است. چند ساعت پس از انجام این روش، فرد می تواند به سرعت به خانه برود و بسته به شرایط ظرف 1 یا 2 هفته به محل کار خود بازگردد. به دلیل ادمی که پس از جراحی حذف چربی در بدن ایجاد می شود، نباید انتظار کاهش وزن را در دوره اولیه داشت.
 • پزشکان به بیماران در مورد انتظار برای انجام فعالیت های ورزشی هشدار می دهند. طی مدت 7 الی 10 روز می توانید فعالیت های ورزشی سبک را انجام دهید. همچنین می توانید در طول روز پیاده روی کنید.
 • فرد می تواند بعد از یک روز به راحتی دوش بگیرد.
 • کسانی که می خواهند شنا کنند باید حداقل 15 روز بعد از لیپوماتیک صبر کنند. به یاد داشته باشید که برای فعالیت هایی مانند آب گرم یا سونا نیز باید حداقل یک ماه صبر کنید.
 • در صورت امکان از نمک و چربی در رژیم غذایی روزانه خود استفاده نکنید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، می توانید روغن و نمک بسیار کمی مصرف کنید.
 • توجه به استفاده از گن مخصوص ضروری است.
 • داروهایی که توسط متخصصان توصیه نمی شود مانند مسکن ها نباید استفاده شود. بیماران می توانند در چنین مواردی با نوشیدن دمنوش های گیاهی بدن خود را آرام کنند.
 • همه اینها اطلاعات کلی برای روند بهبودی پس از لیپوماتیک است. شما باید توصیه های پزشک را پس از عمل دنبال کنید زیرا نیازهای هر بیمار متفاوت است.

سوالات متداول جراحی لیپوماتیک

منابع:

https://en.ermateb.com/blog/Everything-About-Lipomatic-comparison-Liposuction

https://sukruyazar.com/en/lipomatik/

دکتر سروش کافی

دکتر سروش کافی

متخصص جراح عمومی
با سابقه ۴ ساله فعالیت به عنوان پزشک عمومی
پزشک اورژانس مدیر کلینیک زیبایی و اعمال جراحی سرپایی و تزریق بوتاکس و فیلر
و سابقه ۵ ساله فعالیت به عنوان جراح در عرصه های مختلف درمان بیماران و اعمال جراحی زیبایی

16 پاسخ

  1. در صورت عدم رعایت رژیم غذایی و نداشتن تحرک بله ممکنه چربی مجدد جمع بشه. نقاهت جراحی حدودا یک الی دو ماه هست

  1. بله. در شرایطی که فرد رژیم غذایی رو رعایت نکنه و تحرک نداشته باشه مجدد چربی ها در بدن جمع میشن.

 1. میشه این چربی های تخلیه شده رو مجدد به جاهای دیگه ای که لاغر هستند مثل باسن و اینا تزریق کرد؟

  1. بستگی به سن و میزان انعطاف پذیری پوست داره. اگر پوست بیش از حد افتاده باشه و قدرت ترمیم نداشته باشه نیاز هست که جراحی دیگری هم برای کشیدگی پوست انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *