تزریق-چربی-به-صورت-

تزریق چربی؛ بهترین روش جوانسازی پوست صورت

آنچه می خوانید...

تزریق چربی به صورت، یکی از روش های زیبایی پرطرفدار است که افراد زیادی برای دستیابی به ظاهر دلخواه خود آن را انتخاب می کنند. با گذشت زمان و افزایش سن، بافت چربی صورت ممکن است از بین بروند و یا کاهش پیدا کند و این امر باعث لاغر و افتاده شدن صورت خواهد شد. همچنین با افزایش سن، تولید کلاژن در پوست کاهش پیدا کرده و پوست دچار چین و چروک می شود. برخی از افراد نیز در حالت طبیعی صورت لاغری دارند و از این موضوع ناراضی هستند. تزریق چربی یک روش ایمن و مناسب برای افردی است که دوست دارند صورت پر و چهره شادابی داشته باشند.

طی روش تزریق چربی، چربی اضافه از سایر بافت های بدن برداشته شده و از طریق یک سوزن مخصوص به صورت تزریق می شود. تزریق چربی به صورت برای پر کردن صورت، فرم دهی به چهره و رفع چین و چروک های صورت کاربرد دارد.

کاربرد تزریق چربی به صورت

با افزایش سن، پوست و بافت صورت ما دچار تغییرات اجتناب ناپذیری می‌شود که یکی از دلایل عمده‌ی آن کاهش چربی زیر پوست است می‌باشد که باعث ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست می‌شود. تزریق چربی یکی از بهترین راهکارها جهت برطرف کردن این مشکل و بازگرداندن جوانی و نشاط به چهره می‌باشد. تزریق چربی در نواحی گونه‌ها، پلک‌ها، ابروها، چانه و زیر گردن انجام می‌شود.

تزریق چربی به صورت می تواند نواحی کم حجم چهره را پوشش دهد و حجم از دست رفته را جبران کند. با استفاده از این روش، می توان نواحی از چهره که دارای گودی هستند را پر کرد. این روش هم برای افرادی که بطور مادرزادی صورت لاغری دارند و هم برای افرادی که صورت آنها در اثر افزایش سن یا کاهش وزن لاغر شده مناسب است. تزریق چربی به صورت برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • پر کردن خط لبخند
 • پر کردن گودی زیر چشم
 • پر کردن پشت و اطراف چشم
 • حجم دهی به گونه ها
 • فرم دهی به چانه
 • فرم دهی به کانتور و زوایای صورت
 • پر کردن چین و چروک پوست
 • پر کردن خطوط عمقی پوست
 • بهبود افتادگی صورت
 • پر کردن صورت های لاغر
تماس با دکتر سروش کافی

چگونگی تزریق چربی به صورت

این روش، با انتقال چربی تجمع یافته در سایر نواحی بدن به صورت انجام می گیرد. طی این روش، ابتدا چربی اضافه که در سایر اندام ها جمع شده، طی روش لیپوساکشن یا لیپوماتیک از بدن خارج می شود. این چربی معمولا از ناحیه شکم، ران یا باسن گرفته می شود.

مرحله بعدی پس از استخراج چربی از بدن، آماده سازی آن برای تزریق است. در این مرحله چربی درون سانتریفیوژ قرار گرفته و ناخالصی و مواد اضافه از آن جدا می شود. در نهایت، چربی آماده درون سرنگ ریخته شده و از طریق یک سوزن مخصوص، به نواحی مورد نظر در نواحی مورد نظر تزریق می شود. این عمل ممکن است چندین بار و در نواحی مختلف صورت انجام گیرد تا چربی به صورت یکنواخت در صورت پخش شود.

چربی تزریق شده، به این دلیل که عضوی از چربی خود بدن است، به وسیله جریان خون جذب بافت پوست می شود و به صورت و نواحی مورد نظر حجم میدهد. تزریق چربی نیاز به بیهوشی ندارد، به صورت سرپایی انجام می شود و فرد پس از انجام روند مورد نیاز مرخص می شود.

استخراج چربی ممکن است 1 الی 2 ساعت زمان ببرد و تزریق آن نیز معمولا 30 دقیقه الی 1 ساعت به طول می انجامد. طی این روند، از بی حسی مخصوص استفاده می شود.

مزایای تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت، یک روش ایمن و کم خطر است و نسبت به سایر روش ها عوارض کمتری دارد. در طی این روش، از چربی طبیعی خود بدن استفاده می شود و نیازی به تزریق ماده خارجی نیست؛ همین امر باعث شده که امکان بروز واکنش های آلرژیک و حساسیت به حداقل برسد. همچنین به این دلیل که چربی استفاده شده متعلق به بدن خود فرد است، در زمان کم و به آسانی جذب بافت پوست می شود.

تزریق چربی به صورت، یک روش غیر تهاجمی در نظر گرفته می شود. ماندگاری این روش به صورت نیز نسبت به سایر روش های مشابه و تزریق فیلر به صورت به مراتب بیشتر است و در اغلب اوقات تا چند سال ماندگاری دارد. تزریق چربی اکر توسط فرد متخصص انجام گیرد، کم خطر است و می تواند تاثیر بسیاری در چهره افراد داشته باشد. طی این روش، بسیاری از عیوب و نواقص صورت مانند گودی جای زخم و جوش، کم حجم بودن و فرم نداشتن صورت و چین و چروک پوست برطرف می شود و ظاهر افراد بهبود پیدا می کند.

بطور کل مزایای تزریق چربی شامل موارد زیر است:

 • چربی قسمت‌های اضافی بدن خارج می‌شود
 • به دلیل اینکه از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود بنابراین نسبت به انواع ژل و فیلر عوارض جانبی ندارد.
 • دوام تزریق چربی نسبت به باقی فیلرها بسیار بیشتر بوده و تا سال‌ها باقی می‌ماند.

عوارض تزریق چربی به صورت

تزریق چربی نیز مانند سایر روش های زیبایی ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. تزریق چربی به صورت مهارت بالایی نیاز دارد و باید توسط فرد متخصص انجام شود. این عمل اگر توسط  فرد متخصص انجام گیرد، بی خطر است و عوارض آن به حداقل میرسد. برخی عوارض که این روش ممکن است به همراه داشته باشد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • واکنش آلرژیک پس از تزریق
 • امکان صدمه به بافت بدن
 • امکان جمع شدن خون یا آب زیر پوست
 • باقی ماندن جای زخم
 • طولانی بودن روند عمل نسبت به سایر روش ها
 • آسیب به لایه های زیرین پوست
 • تکرار تزریق در صورت نیاز

لازم به ذکر است تمام عوارضی که نام برده شد کاملاً موقتی بوده و بعد از چند روز به طور کامل از بین می‌رود با این حال اگر نگرانی خاصی در مورد استفاده از این روش دارید حتما با پزشک خود مطرح نمایید.

با توجه به نظر پزشک چربی را می‌توان در نقاطی که مد نظر بیمار است مانند صورت، ران، سینه، دست و دیگر نقاط انجام داد که در ادامه توضیح مختصری در مورد تزریق به صورت و دست خواهیم داد.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت

این روش برای افرادی که خواهان بهبود فرم و حجم صورت خود هستند مناسب است. افرادی که به هر دلیلی بافت چربی صورت خود را از دست داده و دچار چین و چروک و افتادگی هستند می توانند از این روش استفاده کنند. بطور کل این روش برای افراد زیر مناسب است:

 • افرادی که از نظر جسمی از سلامت کافی برخوردار هستند.
 • افرادی که در صورت خود دچار چین و چروک هستند.
 • افرادی که صورت لاغر و افتاده دارند.
 • افرادی که مایل به فرم دادن به صوت خود هستند.
 • افرادی که در اندام خود چربی لازم برای انتقال به صورت را دارند.

ماندگاری تزریق چربی به صورت

ماندگاری تزریق چربی به صورت نسبت به سایر روش های مشابه بیشتر است، اما چربی سایر نقاط بدن ممکن است به مرور زمان آب شود. ماندگاری تزریق چربی به صورت، به 2 عامل مهم بستگی دارد. در درجه اول اگر پزشک از تخصص و مهارت کافی برخوردار باشد و تزریق به اندازه و نحوه درست انجام دهد، ماندگاری تزریق افزایش پیدا می کند. در درجه دوم، رعایت نکات لازم و مراقبت های توصیه شده توسط خود فرد نیز در ماندگاری چربی تزریق شده تاثیرگذار است.

لازک به ذکر است که متابولیسم و سوخت و ساز بدن افراد با یکدیگر تفاوت است، بنابراین ماندگاری تزریق به صورت از فردی به فرد دیگر متغیر است. بطور کل، این روش زیبایی اگر به درستی انجام شود، تا چند سال ماندگاری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی به باسن چگونه انجام می شود؟

درد تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت معمولا درد زیادی ندارد؛ زیرا هم در مرحله استخراج و هم در مرحله تزریق چربی به پوست، از بی حسی موضعی استفاده میشود. اما طبیعی است که فرد متقاضی پس از از بین رفتن بی حسی کمی درد احساس کند. معمولا پزشک برای کاهش درد ناشی از تزریق چربی مسکن تجویز خواهد کرد.

هزینه تزریق چربی به صورت

هزینه تزریق چربی به عوامل متخلفی از جمله میزان چربی تزریق شده، کلینیک و پزشک منتخب و شرایط فرد متقاضی بستگی دارد. تزریق چربی با توجه به ماندگاری بالا و نتایج مطلوبی که ایجاد می کند، یک روش به صرفه اقتصادی محسوب می شود. بهتر است برای اطلاع دقیق از هزینه های این روش، با پزشک مشورت کنید. برای اطلاع از قیمت های دقیق تزریق چربی به صورت، می توانید با مطب دکتر سروش کافی تماس حاصل فرمایید.

کلام آخر

تزریق چربی به صورت یک روش ایمن است که برای پر کردن صورت و بهبود چین و چروک و فرم آن کاربرد دارد. تزریق چربی عوارض زیادی ندارد و به دلیل استفاده از چربی طبیعی بدن، احتمال بروز حساسیت در این روش به حداقل میرسد. توجه کنید که این عمل به مهارت بالایی نیازمند است؛ بنابراین در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک معتبر دقت به خرج دهید.

دکتر سروش کافی

دکتر سروش کافی

متخصص جراح عمومی
با سابقه ۴ ساله فعالیت به عنوان پزشک عمومی
پزشک اورژانس مدیر کلینیک زیبایی و اعمال جراحی سرپایی و تزریق بوتاکس و فیلر
و سابقه ۵ ساله فعالیت به عنوان جراح در عرصه های مختلف درمان بیماران و اعمال جراحی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *