جراحی-های-زیبایی-سینه-

انواع جراحی زیبایی سینه شامل چه مواردی می شود؟

آنچه می خوانید...

بسیاری از زنان از اندازه و شکل سینه های خود احساس رضایت ندارند. این امر می تواند بر اعتماد به نفس و عزت نفس در مورد بدن آنها تأثیر بگذارد. جراحی سینه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که برای بزرگ کردن، جا به جایی پروتز، کوچک کردن یا لیفت سینه انجام می شود.

انواع مختلف جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه با توجه به هدف آن انواع مختلفی دارد. از این رو در جلسه مشاوره پزشک شما روش مناسب را برای شما در نظر می گیرد.

انواع مختلف جراحی سینه شامل موارد زیر است:

بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه سبب افزایش سایز و بهبود فرم سینه شده و یکی از پر طرفدارترین جراحی های سینه است. بسیاری افراد پس از انجام این عمل جراحی اعتماد به نفسشان افزایش یافته و از نتیجه آن راضی بوده اند. این روش با قرار دادن پروتز سینه در زیر بافت یا عضلات سینه، سایز آن را افزایش می دهد. اگر قصد انجام این عمل جراحی را دارید، با یک جراح پلاستیک یا متخصص زیبایی صحبت کرده و از همه شرایط جراحی از جمله روند و عوارض احتمالی آن آگاه شوید.

در صورت داشتن مشکلات زیر جراحی بزرگ کردن سینه برای شما مناسب است:

  • از کوچک بودن یا مشکل عدم تقارن سینه های خود ناراضی هستید.
  • پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه، سایز سینه شما کاهش یافته است.
  • از عدم اعتماد به نفس رنج می برید.

لیفت سینه

لیفت سینه که تحت عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می شود، یک عمل جراحی است که توسط جراح پلاستیک برای تغییر شکل سینه ها انجام می شود. در لیفت سینه، پوست اضافی برداشته شده و بافت سینه برای بالا بردن سینه ها تغییر شکل می دهد. اگر سینه هایتان افتادگی دارند یا نوک سینه ها به سمت پایین هستند، لیفت سینه می تواند برای شما گزینه خوبی باشد. این روش به افزایش اعتماد به نفس شما نیز کمک می کند. لازم به ذکر است که لیفت سینه سایز آن را افزایش نمی دهد. این روش برای افرادی که در اثر بارداری یا تغییر وزن سینه هایشان افتاده شده مناسب است. علاوه بر این با گذر زمان نیروی جاذبه زمین نیز می تواند سبب افتادگی سینه ها شود.

برداشتن پروتز سینه

برداشتن پروتز سینه جراحی برای بیرون آوردن پروتز های سیلیکونی یا نمکی است. به طور معمول، پروتز سینه حدود ۱۰ تا ۱۵ سال دوام دارد. برخی از افراد به دلیل سفت شدن بافت اطراف پروتز یا سایر عوارض جراحی پروتز ها را برمی دارند. برخی دیگر نیز برای تعویض پروتز قدیمی با جدید این جراحی را انجام می دهند. لازم به ذکر است که جراحی برداشتن پروتز عملی سرپایی است.

پس از خارج کردن پروتز ها ممکن است نگران افتادگی سینه های خود باشید که با انجام لیفت سینه این مشکل حل می شود. پروتز یا پروتز سینه برای همیشه ماندگار نیست و ممکن است در اثر عواملی چون: سن، شیردهی، بارداری و تغییر وزن شکل آن تغییر کند. در برخی شرایط، برداشتن یا جایگزینی پروتز سینه جنبه درمانی دارد و ضروری است. سفت شدن بافت پروتز در اطراف اسکار از رایج ترین دلایل برداشتن پروتزها است که به آن انقباض کپسولی نیز می گویند. این عارضه می تواند سبب بروز درد یا ظاهر متفاوت سینه شود.

لیفت سینه همراه با بزرگ کردن سایز آن

به طور طبیعی سینه ها پس از بارداری و شیردهی تغییر شکل می دهند و پس از کاهش وزن ممکن است شل به نظر برسند. همچنین با افزایش سن ممکن است دچار افتادگی شوند. پس از بروز این عوارض، با انجام لیفت تنها می توان سینه ها را به حالت طبیعی خود بازگرداند اما با انجام جراحی همزمان لیفت و بزرگ کردن سینه پوست شل و اضافی سینه ها برداشته می شود، و از طرفی پروتز سینه برای جایگزینی حجم از دست رفته در زیر بافت عضله قرار می گیرد.

کاهش سایز سینه

جراحی کوچک کردن سینه که به آن ماموپلاستی نیز می‌گویند، روشی است که برای برداشتن چربی، بافت و پوست اضافی از سینه‌ ها از آن استفاده می ‌شود. در برخی مواقع افراد از بزرگی سینه های خود رنج می برند که در این صورت با عمل کاهش سایز سینه به فرم دلخواه خود می رسند. اگر قصد انجام این جراحی را دارید حتما با یک متخصص صحبت کرده و از خطرات و عوارض آن مطلع شوید. جراحی کوچک کردن سینه برای زنانی است که سینه های بزرگی دارند و می خواهند مشکلات زیر را برطرف کنند:

جراحی کوچک کردن سینه که به آن ماموپلاستی نیز می‌گویند، روشی است که برای برداشتن چربی، بافت و پوست اضافی از سینه‌ ها از آن استفاده می ‌شود. در برخی مواقع افراد از بزرگی سینه های خود رنج می برند که در این صورت با عمل کاهش سایز سینه به فرم دلخواه خود می رسند. اگر قصد انجام این جراحی را دارید حتما با یک متخصص صحبت کرده و از خطرات و عوارض آن مطلع شوید.

جراحی کوچک کردن سینه برای زنانی است که سینه های بزرگی دارند و می خواهند مشکلات زیر را برطرف کنند:

  • درد مزمن کمر، گردن و شانه که نیاز به داروهای مسکن دارد.
  • خارش شدید پوست و تحریک پوست زیر سینه ها
  • محدودیت فعالیت های فیزیکی
  • عدم اعتماد به نفس ناشی از سینه های بزرگ
  • مشکل در پوشیدن لباس زیر

در صورتی که سیگار می کشید، مبتلا به دیابت یا مشکلات قلبی هستید و یا از چاقی رنج می برید این عمل به شما توصیه نمی شود. انجام جراحی کوچک کردن سینه در همه سنین ممکن است اما اگر سینه ها به طور کامل رشد نکرده باشد اثر آن از بین می رود.

منابع:

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-augmentation/about/pac-20393178#:~:text=Breast%20augmentation%20%E2%80%94%20also%20known%20as,the%20breast%20for%20various%20conditions.

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/breast-lift/about/pac-20393218

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/21799-breast-implant-removal#:~:text=from%20Cleveland%20Clinic-,Breast%20implant%20removal%20is%20surgery%20to%20take%20out%20silicone%20or,old%20implants%20with%20new%20ones.

https://www.harleymedical.co.uk/cosmetic-surgery-for-women/breast-surgery
دکتر سروش کافی

دکتر سروش کافی

متخصص جراح عمومی
با سابقه ۴ ساله فعالیت به عنوان پزشک عمومی
پزشک اورژانس مدیر کلینیک زیبایی و اعمال جراحی سرپایی و تزریق بوتاکس و فیلر
و سابقه ۵ ساله فعالیت به عنوان جراح در عرصه های مختلف درمان بیماران و اعمال جراحی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *