جراحی لیفت ابرو و پیشانی

جراحی لیفت ابرو چگونه انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

شیارهای عمیق روی پیشانی، خطوط اخم روی چشم ها، افتادگی ابروها، و افتادگی پوست روی چشم، همگی شرایطی هستند که می توانند شما را مسن تر نشان دهند. چه سن و چه وراثت باعث ایجاد این شرایط شود، لیفت پیشانی یا جراحی لیفت ابرو می تواند ظاهری جوان تر و شاداب تر به شما بدهد.

افتادگی ابروها به دلیل جمع شدن پوست پلک فوقانی می تواند پیری ناحیه پلک را افزایش دهد. در برخی افراد، این افتادگی علاوه بر چهره، در دید افراد نیز تاثیر دارد. همه این تغییرات به طور قابل درک می تواند منجر به ظاهری پیر و خسته شود. خوشبختانه، جراحی لیفت ابرو می تواند این مشکل را تا حد زیادی بهبود دهد.

لیفت ابرو می تواند منجر به تغییر چشمگیر در ظاهر بیمار شود. این جراحی باعث می شود تا چین های روی پیشانی، پل بینی و بین چشم ها کمتر دیده شوند و چشم ها بازتر به نظر برسند. در ادامه مطلب به چگونگی انجام این جراحی خواهیم پرداخت.

جراحی لیفت ابرو

مراحل جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو معمولا به صورت سرپایی انجام می‌شود و 1 تا 3 ساعت طول می‌کشد، اما اگر جراحی لیفت ابرو را با سایر جراحی‌های زیبایی انجام دهید، ممکن است بیشتر زمان ببرد. بسته به ترجیح جراح، ممکن است از بی حسی موضعی همراه با آرامبخش یا بیهوشی عمومی استفاده شود.

هنگام انجام جراحی لیفت ابرو، یکی از دو روش لیفت کلاسیک یا لیفت آندوسکوپی ابرو انتخاب می شود. جراح این تکنیک ها را قبل از جراحی با شما در میان می گذارد تا با توجه به هدف شما از جراحی و عوامل تاثیر گذار دیگر، روش مورد نظر انتخاب شود. این عوامل عبارتند از ضخامت، بافت و خاصیت ارتجاعی پوست، ساختار استخوانی صورت، ظاهر کلی و موقعیت ابروها و پلک ها.

مراحل جراحی لیفت ابرو

بیشتر بخوانید: جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

کاندید مناسب برای جراحی لیفت ابرو

افرادی که ابروهای افتاده یا سنگین دارند، کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت ابرو هستند. روش لیفت ابرو برای بهبود ظاهر پیشانی و همچنین ناحیه ابرو طراحی شده است. هدف آن کاهش چین و چروک های پیشانی و خطوط اخم و بازگرداندن ابرو به حالت جوان تر است.

در بانوان، ابرو باید بالای لبه اوربیتال (لبه حفره چشم) قرار گیرد و باید انحنای ملایمی به سمت بالا و خارج از خود نشان دهد. در مردان، ابروها عموماً به صورت افقی تر و کمی پایین تر از بانوان قرار می گیرند. بطور کل افرادی که شرایط زیر را دارند برای این جراحی مناسب هستند:

  • افتادگی ابروها
  • پلک های بالایی سنگین
  • ظاهر خسته یا عصبانی
  • شیارهای عمیق بین ابروها
  • خطوط افقی در سراسر پیشانی
جراحی لیفت ابرو و پیشانی

بیشتر بخوانید: جراحی لیفت سانترال لب چگونه انجام می شود؟

نقاهت بعد از جراحی لیفت ابرو و پیشانی

عمل لیفت ابرو ممکن است تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود. بیهوشی عمومی در محیط بیمارستان برای جراحی لیفت ابرو گسترده تر یا زمانی که با سایر روش ها ترکیب می شود توصیه می شود. بیماران ممکن است در همان روز به خانه برگردند یا بسته به ترجیح خود تصمیم بگیرند یک شب در بیمارستان بمانند.

بخیه ها بعد از حدود یک هفته برداشته می شوند. ممکن است تا چند روز پس از جراحی، تورم ایجاد شود. این تورم باید در عرض 2 هفته از بین برود. با این حال، ممکن است حدود 6 ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل محو شود. به منظور جلوگیری از خونریزی، بیماران باید در روزهای بعد از عمل از بلند کردن جسم سنگین و خم شدن خودداری کنند.

عوارض جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو مانند سایر انواع جراحی های زیبایی ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. با انتخاب یک جراح پلاستیک معبر و حرفه ای، می توانید تا حد زیادی احتمال بروز عوارض را کاهش دهید. عوارض احتمالی لیفت پیشانی عبارتند از:

  • خشکی / سوزش چشم
  • عدم تقارن صورت
  • ریزش مو در اطراف محل برش
  • خط موی بالاتر
  • آسیب به اعصاب صورت

بهترین سن برای جراحی لیفت ابرو

سن خاصی برای جراحی لیفت ابرو وجود ندارد. برخی از بزرگسالان به دلیل عوامل ارثی در سنین پایین‌تری شروع به نزول ابرو می‌کنند، در حالی که برخی دیگر بعد از 40 سالگی متوجه تغییر حالت چهره خود می‌شوند. صرف نظر از سن در زمان جراحی، بیمارانی که کاندید مناسبی برای لیفت ابرو هستند می‌توانند از نتایجی لذت ببرید که چندین سال طول می کشد.

چه زمانی می توانیم نتیجه نهایی را مشاهده کنیم؟

نتایج بلافاصله پس از جراحی لیفت ابرو کاملا مشهود خواهد بود. با این حال کبودی و تورم خفیف همچنان تا مدتی وجود خواهد داشت. تا دو هفته، به طور کلی همه کبودی ها برطرف می شوند. به طور کلی نتایج نهایی را در 4-6 هفته بعد از عمل مشاهده خواهید کرد. اسکارهای مرتبط با جراحی لیفت ابرو نیز جزئی هستند و در چین‌های طبیعی پوست قرار می‌گیرند تا قابل مشاهده نباشند.

دکتر سروش کافی

دکتر سروش کافی

متخصص جراح عمومی
با سابقه ۴ ساله فعالیت به عنوان پزشک عمومی
پزشک اورژانس مدیر کلینیک زیبایی و اعمال جراحی سرپایی و تزریق بوتاکس و فیلر
و سابقه ۵ ساله فعالیت به عنوان جراح در عرصه های مختلف درمان بیماران و اعمال جراحی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *