جراحی خارج کردن چربی بوکال فت

عمل جراحی بوکال فت چگونه انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

برداشتن چربی بوکال یا تخلیه چربی های صورت، یکی از انواع جراحی زیبایی است که به افراد این امکان را می دهد تا بتوانند چربی های ناحیه گونه خود را کاهش دهند و زاویه صورت را برجسته تر و زیبا تر کنند. خارج کردن بوکال فت به افراد کمک می کند تا نه تنها ظاهر گونه ها را بهبود بخشند، بلکه هماهنگی کلی شکل و فرم صورت را اصلاح می کند.

افرادی که گونه هایی بیش از حد گرد یا چاق دارند، معمولا نمی توانند این چربی ها را به راحتی از بین ببرند. بوکال فت با حذف چربی هایی که در این ناحیه قرار دارند، گونه های فرد را کوچک تر کرده و به زوایای صورت فرمی زیبا می دهد. این روش از داخل دهان انجام می شود و باعث ایجاد اسکار و جای زخم قابل مشاهده روی صورت نمی شود. در این مطلب هر آنچه نیاز است در مورد این جراحی بدانید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خارج کردن چربی بوکال

خارج کردن چربی بوکال فت

پد چربی بوکال، یک بخش مخصوص چربی است که در داخل گونه ها قرار دارد. چربی بوکال بیش از حد، باعث می شود تا صورت فرد گرد و بدون فرم بنظر برسد. این چربی به راحتی از سایر بافت های صورت جدا می شود و می توان آن به منظور لاغر کردن صورت خارج کرد. این چربی متمایز از چربی بالای گونه (برجستگی گونه) است.

برداشتن بوکال فت یک روش بسیار ساده و سریع است که می تواند تحت بی حسی موضعی، آرام بخش یا بیهوشی عمومی انجام شود. انتخاب بیهوشی و روش جراحی بر اساس ترجیح بیمار و در صورت انجام سایر روش ها به طور همزمان انجام می شود. کاهش چربی بوکال یک روش ساده است که کمتر از 30 دقیقه طول می کشد. می توان آن را به تنهایی یا همزمان با هر روش دیگری انجام داد. این روش اگر توسط جراح با تجربه انجام شود، میتواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

پس از بی‌حس کردن ناحیه با بی‌حسی موضعی، پزشک یک برش کوچک در ناحیه گونه از داخل دهان ایجاد کرده و خیلی سریع چربی بوکال را جدا سازی و خارج می‌کند. از آنجایی که این بافت از سایر ساختارهای گونه جدا شده است، چربی بوکال به راحتی و بدون دخالت ساختارهای دیگر در صورت برداشته می شود. مهارت پزشک در برداشتن چربی بسیار مهم است. پس از برداشتن چربی، برش با بخیه‌های قابل حل بسته می‌شود، عمل کامل می‌شود.

خارج کردن چربی بوکال فت

بیشتر بخوانید: جراحی لیفتینگ پوست صورت و گردن

چه افردی برای خارج کردن چربی بوکال مناسب هستند؟

یک جراح پلاستیک ماهر می تواند تشخیص دهد که آیا شما کاندید خوبی برای این عمل هستید یا خیر. اگر چهره ای گرد و پر ظاهر با گونه های بزرگ دارید و از آن ناراضی هستید، ممکن است کاندیدای خوبی برای رفع چربی باکال باشید. بیماران بالقوه باید از سلامت جسمانی خوب و وزن مناسب برخوردار باشند و از نتیجه این جراحی انتظارات واقع بینانه داشته باشند. این روش برای کسانی که به دنبال جراحی زنانه سازی صورت هستند نیز مفید است. خارج کردن بوکال فت برای همه مناسب نیست. در این صورت جراح احتمالاً روش‌های جایگزینی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌تواند به دستیابی به نتایج دلخواه کمک کند.

اگر هر یک از موارد زیر در مورد شما صدق می کند، ممکن است کاندیدای خوبی برای حذف چربی باکال باشید:

 • سلامت جسمانی خوب
 • وزن متناسب
 • ظاهر گونه های گرد یا عدم رضایت از فرم صورت
 • مایل به جراحی های زنانه سازی صورت
 • افراد غیرسیگاری
خارج کردن چربی بوکال از صورت

بعد از خارج کردن بوکال فت

بهبودی از روش کاهش چربی باکال بورلی هیلز بسیار آسان است و کمترین تأثیر را بر زندگی روزمره شما دارد. ممکن است درجات کمی از تورم و حداقل درد در گونه وجود داشته باشد که به راحتی با داروهای بدون نسخه درمان می شود. تقریباً بلافاصله پس از عمل شاهد بهبود کانتور گونه خواهید بود، اما نتیجه فقط در روزها و هفته‌های بعد با کاهش تورم بهبود می‌یابد. پس از چند روز اول، هیچ گونه محدودیت غذایی و فعالیتی وجود ندارد و همه بیماران به روال عادی خود باز می گردند.

 • بعد از جراحی خارج کردن بوکال فت، مقداری ورم و تورم طبیعی است. با این حال، تورم به خودی خود در عرض حدود دو تا سه هفته از بین می رود. پس از بهبود تورم، گونه ها نازک تر و برجسته تر به نظر می رسند.
 • به طور کلی حدود 7 تا 10 روز طول می کشد تا بافت های داخل دهان پس از برداشتن چربی بوکال بهبود یابند. به این ترتیب، بیمار در چند روز اول پس از جراحی باید از خوراکی و غذاهای نرم و مایع استفاده کند.
 • گاهی اوقات بعد از جراحی، لازم است تا فرد از یک دهان شویه مخصوص استفاده کند تا احتمال بروز عفونت در زخم ها کاهش پیدا کند.
 • برخی از بیماران برای کمک به تسریع روند بهبود یا کاهش خطر عفونت پس از برداشتن چربی بوکال، دارو دریافت می کنند. هر دارویی باید طبق دستور مصرف شود. اگر بیمار پس ازخارج کردن چربی بوکال در هنگام مصرف دارو دچار عوارض جانبی شود، باید پزشک را در جریان بگذارد.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی برای جوانسازی صورت

عوارض خارج کردن چربی بوکال

خارج کردن چربی بوکال به منظور فرم دهی به صورت به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد و اگر توسط بهترین جراح پلاستیک انجام شود، عوارض خطرناکی نخواهد داشت. از جمله برخی عوارض احتمالی این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عفونت
 • خونریزی
 • جمع شدن مایعات
 • تورم و درد
 • بی حسی
 • آسیب به اعصاب صورت
 • عدم تقارن صورت

کلام آخر

خارج کردن چربی بوکال معمولا نتیجه خوبی دارد، اما لازم است تا برای دستیابی به بهترین نتیجه و کاهش عوارض، به بهترین جراح مراجعه کنید. در صورت نیاز به مشاوره برای جراحی بوکال فت، می توانید با دکتر سروش کافی، متخصص جراح عمومی تماس حاصل فرمایید.

دکتر سروش کافی

دکتر سروش کافی

متخصص جراح عمومی
با سابقه ۴ ساله فعالیت به عنوان پزشک عمومی
پزشک اورژانس مدیر کلینیک زیبایی و اعمال جراحی سرپایی و تزریق بوتاکس و فیلر
و سابقه ۵ ساله فعالیت به عنوان جراح در عرصه های مختلف درمان بیماران و اعمال جراحی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *