لیپوساکشن غبغب چیست و چگونه انجام میشود؟

آنچه می خوانید...

چاقی صورت یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. چربی جمع شده در ناحیه غبغب یکی از چربی هایی است که به راحتی از بین نمیرود و افراد بسیاری به دلیل افزایش سن، اضافه وزن و یا بطور ارثی با آن مواجه هستند. لیپوساکشن غبغب یکی از روش هایی است که به کمک آن، افراد میتوانند چربی جمع شده زیر گردن خود را از بین ببرند.

لیپوساکشن یک روش نسبتا ایمن است که برای حذف چربی های موضعی کاربرد دارد. افرادی که به هر دلیل نمیتوانند ورزش کنند و رژیم بگیرند میتوانند با استفاده از این روش چربی های اضافه شده در نواحی مختلف بدن را از بین ببرند.

لیپوساکشن غبغب چیست؟

لیپوساکشن یکی از روش های زیبایی است که به کمک آن میتوان چربی جمع شده در بدن را از بین برد. طی این روش چربی ها با استفاده از ابزار خاص تخریب شده و تخلیه میشوند. لیپوساکشن برای از بین بردن چربی نواحی مانند باسن، ران، شکم و پهلو کاربرد دارد. لیپوشاکسن غبغب یکی از راهکار های موثر برای از بین بردن غبغب است که در مدت زمان کم میتواند نتایج رضایت بخشی را به همراه داشته باشد.

چربی جمع شده در غبغب یکی از انواع مقاوم چربی است که به راحتی و با ورزش و رژیم از بین نمیرود. غبغب در بسیاری از افراد ارثی است و در هر صورت حتی اگر فرد وزن خود را کم کند نیز از بین نمیرود. لیپوساکشن غبغب میتواند افتادگی و تورم زیر گردن را از بین ببرد و فرم صورت و گردن فرد را اصلاح کند.

بیشتر بخوانید: آیا لیپوساکشن خطرناک است؟

کاندیدا مناسب برای لیپوساکشن غبغب

اگر از چربی اضافی غبغب خود ناراضی هستید و این امر باعث شده تا فرم صورت شما به شکل دلخواهتان نباشد میتوانید لیپوساکشن را به عنوان روشی مناسب برای حل این مشکل در نظر داشته باشید. برای اینکه از مناسب بودن این روش اطمینان حاصل کنید بهتر است قبل از تصمیم گیری به پزشک مراجعه کنید.

افرادی که به دلیل سبک زندگی خود دچار اضافه وزن هستند ممکن است بتوانند با تغذیه مناسب و عادات سالم این چربی را از بین ببرند؛ اما افرادی که تغذیه و عادات سالمی دارند و یا بطور ارثی غبغب دارند میتوانند گزینه های بهتری برای انجام لیپوساکشن غبغب باشند.

بطور کل افرادی که دارای مشکلات پزشکی، اختلال انعقاد خون، بیماری قلبی و دیابت هستند و یا بطور مداوم از دخانیات استفاده میکنند برای لیپوساکشن مناسب نیستند.

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب چگونه انجام میشود؟

پیش از جراحی لیپوساکشن غبغب لازم است تا توسط پزشک معاینه شوید. اگر لیپوساکشن برای شما روش مناسبی باشد پزشک برای روند جراحی شما برنامه ریزی خواهد کرد. در طی لیپوساکشن غبغب، از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده میشود. سپس شکاف های کوچکی روی گردن فرد ایجاد شده و لوله ای مخصوص بنام کانولا از طریق این شکاف وارد بافت چربی میشود.

در طی این روش با فشار بر بافت چربی و بکارگیری مکش، چربی تخلیه شده و از بدن خارج میشود. توجه کنید که لیپوساکشن تاثیری بر پوست گردن ندارد و فقط چربی را تخلیه میکند. در بسیاری از افراد که پوست گردن آنها افتاده و شل است، ممکن است پس از لیپوساکشن به لیفت پوست گردن نیز نیاز باشد. این عمل نیز با صلاح دید پزشک میتواند همزمان با لیپوساکشن انجام شود.

مزایای لیپوساکشن غبغب

 • لیپوشاکسن غبغب روشی ایمن با نتیجه دهی مناسب است
 • میتواند در مدت زمان کوتاه، نتیجه خوبی را ایجاد کند
 • میتواند به گردن و چانه شما فرم دهد
 • دوره نقاهت کوتاهی دارد
 • میتواند غضلات فک را تقویت کند

عوارض لیپوساکشن غبغب

لیپوشاکسن نیز مانند بسیاری از روش های زیبایی ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. اما در صورت انتخاب پزشک متخصص و رعایت نکات لازم قبل و بعد از جراحی میتوانید این عوارض را به حداقل برسانید. برخی از عوارض احتمالی لیپوساکشن غبغب شامل موارد زیر است:

 • خونریزی
 • عفونت
 • واکنش به دارو بی حسی
 • تجمع مایعات در زیر پوست
 • آمبولی
 • احتمال آسیب بافت های اطراف
 • آسیب به اعصاب و رگ های خونی
لیپوساکشن غبغب

بیشتر بخوانید: کوچک کردن دائمی ران با لیپوساکشن

کبودی و تورم محل جراحی نیز از دیگر عوارض شایع لیپوساکشن است که تقریبا همه افراد آن را تجربه میکنند. این عوارض معمولا تا چند روز پس از جراحی از بین میروند. بسیاری از عوارض گفته شده در صورت رعایت نکات مراقبتی لازم قابل پیشگیری هستند. توجه کنید که لیپوساکشن غبغب یک نیاز به مهارت دارد و با انتخاب پزشک متخصص میتوانید عوارض را به حداقل برسانید.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن غبغب

بعد از انجام لیپوساکشن غبغب معمولا چند روز تا یک هفته زمان میبرد تا فرد بهبود پیدا کند و به روال معمول خود بازگردد.

 • بعد از لیپوساکشن لازم است تا بهبودی کامل از ورزش و فعالیت های سنگین پرهیز کنید.
 • تا بهبودی زخم ها از استحمام پرهیز کنید.
 • محل زخم ها را ضد عفونی کنید و تمیز نگه دارید.
 • به مدت دو ماه از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید پرهیز کنید.
 • برای کنترل درد و جلوگیری از عفونت، از آنتی بیوتیک و مسکن تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • برای مراقبت بهتر لازم است تا از نگهدارنده چانه استفاده کنید.
دکتر سروش کافی

دکتر سروش کافی

متخصص جراح عمومی
با سابقه ۴ ساله فعالیت به عنوان پزشک عمومی
پزشک اورژانس مدیر کلینیک زیبایی و اعمال جراحی سرپایی و تزریق بوتاکس و فیلر
و سابقه ۵ ساله فعالیت به عنوان جراح در عرصه های مختلف درمان بیماران و اعمال جراحی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *