لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران چگونه انجام می شود؟

آنچه می خوانید...

لیپوماتیک ران یک عمل جراحی پلاستیک برای حذف دائمی چربی انباشته شده در ران است. این جراحی می تواند چربی اضافی که در ناحیه ران جمع شده و ظاهری نامتناسب را ایجاد کرده است را به کمک ابزاری مخصوص از بدن تخلیه کند و حجم و فرم ران را اصلاح کند. لیپوماتیک ران می تواند یک نتیجه ماندگار را بدون عوارض جانبی قابل توجه ارائه دهد.

در این مطلب قصد داریم تا هر آنچه نیاز است در مورد لیپوماتیک ران بدانید را مورد بررسی قرار دهیم.

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران یکی از انواع جراحی زیبایی برای کوچک کردن ران است که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این روش به دلیل ایمن بودن، نداشتن عوارض جدی و نتیجه دهی سریع، امروزه با استقبال افراد زیادی مواجه شده است.

لیپوماتیک ران به افرادی که به هر دلیلی قادر به از بین بردن چربی های موضعی خود از طریق رژیم و ورزش نیستند کمک می کند تا به تناسب دلخواه خود دست پیدا کنند و در مدت زمان کوتاه، لاغری و تناسب اندام را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید: مقایسه لیپوماتیک و لیپوساکشن

نواحی مختلف لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران در 4 ناحیه زیر انجام می شود:

قسمت خارجی ران

قسمت خارجی ران معمولا بیشترین چربی جمع شده را دارد. این ناحیه در اثر تغییرات هورمونی، افزایش وزن و بارداری معمولا برجسته شده و تناسب اندام را به هم می ریزد.

قسمت داخلی ران

قسمت داخلی ران به دلیل تحرک کمتر معمولا دارای چربی های تجمع یافته ای است که علاوه بر نا متناسب نشان دادن پا، ممکن است در اثر اصطکاک ملتهب و عرق سوز شود. بنابراین بسیاری از افراد خواهان از بین بردن چرب یهای اضافه در این ناحیه هستند.

قسمت جلوی ران

قسمت جلویی ران نیز در ظاهر ران تاثیر بسیاری دارد و چربی های جمع شده در این ناحیه می توانند باعث شوند تا ظاهر ران ها بزرگ و حجیم به نظر برسد.

قسمت عقب ران

ناحیه پشتی ران در خوش فرم نشان دادن باسن نقش دارد و از بین بردن چربی های جمع شده در این ناحیه می تواند در تناسب اندام تاثیر خوبی داشته باشد.

لیپوماتیک ران چگونه انجام می شود؟

قبل از تصمیم به عمل، یک جلسه ویزیت پزشکی برای ملاقات با جراح و تعیین نتایج مورد انتظار ضروری است. یک جلسه معاینه قبل از عمل نیز برای تعیین صلاحیت بیمار برای جراحی و جلوگیری از هرگونه خطر عوارض برنامه ریزی می شود.

در طی جراحی، فرد ابتدا تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی قرار می گیرد. سپس جراح قسمت های مختلف را تقسیم بندی و قسمت هایی که باید برش بخورند را مشخص می کند. برش های ایجاد شده بسیار کوچک هستند و لوله ای باریک به نام کانولا از طریق این برش ها وارد بدن می شود. کانولا از طریق اعمال ارتعاش و فشار، بافت چربی را از هم می شکند و از بدن تخلیه می کند.

چربی تخلیه شده از طریق لیپوماتیک، سالم است و می توان از آن برای حجم دهی و فرم دهی به سایر اندام استفاده کرد. بعد از انجام جراحی، محل برش ها با بخیه های ظریف بسته می شود.

کاندیدا مناسب لیپوماتیک ران

برای انجام لیپوماتیک ران، لازم است تا فرد از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشد و به بیماری های زمینه ای مبتلا نباشد. لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های زیر جلدی یا موضعی مناسب است و نمی توان از آن برای چربی های احشایی استفاده کرد. بنابراین این روش برای افرادی که بیش از حد اضافه وزن دارند مناسب نیست. اگر شما وزن نسبتا متناسبی دارید اما از چربی های جمع شده در اندام خود ناراضی هستید، لیپوماتیک برای شما مناسب است؛ به شرط این که از نتیجه جراحی انتظاری معقول داشته باشید.

عوارض لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران معمولا عارضه جدی را به همراه ندارد و روشی ایمن است. در واقع این جراحی اگر توسط جراح حرفه ای و با تجربه انجام شود، می تواند نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد؛ بنابراین لازم است تا در انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک دقت کافی را به خرج دهید.

از عوارض لیپوماتیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • احتمال بروز حساسیت نسبت به دارو های بیهوشی
  • احتمال بروز عفونت
  • احتمال خونریزی و ترشح مایعات از محل جراحی
  • کبودی و تورم (موقت)
  • آمبولی و تجمع مایعات زیر بافت

پرسش های متداول

دکتر سروش کافی

دکتر سروش کافی

متخصص جراح عمومی
با سابقه ۴ ساله فعالیت به عنوان پزشک عمومی
پزشک اورژانس مدیر کلینیک زیبایی و اعمال جراحی سرپایی و تزریق بوتاکس و فیلر
و سابقه ۵ ساله فعالیت به عنوان جراح در عرصه های مختلف درمان بیماران و اعمال جراحی زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *